Kontakt

Växel: Öppet kl.09.00-17.00, 08-555 862 60, mail: info.rytmus.sthlm@rytmus.se

Besöks/leveransadress: Experimentgatan 7,  Sickla, Postadress: Box 754, 131 24 Nacka

Servicecenter:tel: Öppet kl.09.00-17.00, 08-555 862 70,  repan@rytmus.se

Besöks/leveransadress: Experimentgatan 7 (fd Marcusplatsen 7) Sickla

Administrativ personal

Rektor: Lars Ljungman,  lars.ljungman@rytmus.se tel: 08-555 862 29,

Bitr. Rektor: Sara Berglund, sara.berglund@rytmus.se tel: 08-555 862 74

Bitr. Rektor: Pernilla Norberg, pernilla.norberg@rytmus.se.

Administratör: Patrik Erikssonpatrik.eriksson@rytmus.se tel: 08-555 862 60

Administratör: Nina Lundgrennina.lundgren@rytmus.se tel: 08-555 862 63

IT: Maria Skoog, maria.skoog@rytmus.se tel: 0766-470638

Elevhälsoteamet (EHT)

Lars Ljungman, rektor. lars.ljungman@rytmus.se 0706 22 90 09

Agneta Elvmyren, Gymnsielärare med specialpedagogisk kompetens. På skolan måndag-fredag kl. 8-16 agneta.elvmyren@rytmus.se 0725 06 61 76

Jennie Bubach, studie-och yrkesvägledare. På skolan måndaga, tisdagar och onsdagar

jennie.bubach@rytmus.se  0722 07 42 15

Kristian Lindhe, specialpedagog. På skolan måndag-fredag 8.30-16

kristian.lindhe@rytmus.se 0722 19 29 80

Marie Björkman, skolsköterska.  På skolan måndag-fredag 8-16.30.

marie.bjorkman@rytmus.se  0766 47 06 17

Mica Lisitschkin, kurator. På skolan måndag tisdag 8.30-16.00 och onsdag kl. 9-13

mica.lisitschkin@rytmus.se  0766 47 06 16

Britta Nordstöm, skolläkare, kan kontaktas genom skolsköterskan Marie Björkman,

Mattias Wretman, skolpsykolog. Mattias.Wretman@academedia.se, 0730 62 16 30

Så här hittar du till Rytmus

Från Slussen alt. 1. Åk Saltsjöbanan 25 mot Saltsjöbaden. Gå av vid Sickla. Restid ca 5 min. Gå cirka 650 meter till Experimentgatan 7, Nacka.

Från Slussen alt. 2. Åk med buss 401 mot Älta. 
Gå av vid Sickla allé. Restid ca.8 min. Gå cirka 300 meter 
till Experimentgatan 7, Nacka.

Rytmus ligger i huset mitt emot Dieselverkstaden.

Karta 1

Karta 2