PERSONAL

 

Anatholi Bulkin

Område:
lärare
Kontakt:
anatholi.bulkin@rytmus.se

Undervisar i: Gitarr, Bas, Ensemble

Caroline Granback

Område:
Studiecoach
Kontakt:
caroline.granback@rytmus.se

Cecilia Salazar

Område:
Lärare
Kontakt:
cecilia.salazar@rytmus.se

Undervisar i: Sång, Piano, Skapande verksamhet, Kör
Intressen: Musik och träning
Kuriosa: Har spelat in en duett med Mikael Wiehe, är jympaledare på Friskis & Svettis

Daniel Mårtensson

Område:
Kurator
Kontakt:
daniel.martensson@rytmus.se

Dennis Rosendahl

Område:
Lärare
Kontakt:
dennis.rosendahl@rytmus.se

Undervisar i: Piano, Ensemble, Gemu.
Intressen: Capoeira, lindy hop, syntar, jazz, reggae

Felix McDowell

Område:
Lärare
Kontakt:
felix.mcdowell@rytmus.se

Undervisar i: Religion, Filosofi och Nutida Konst
Intressen: Kultur och kreativitet
Kuriosa: Dödsmetallbasist

Felix McDowell

Område:
Studiecoach
Kontakt:
felix.mcdowell@rytmus.se

Giesela Anderholm Hansson

Område:
Administratör
Kontakt:
giesela.anderholmhansson@rytmus.se

Henrik Eriksson Linder

Område:
Lärare
Kontakt:
henrik.erikssonlinder@rytmus.se

Undervisar i: Slagverk, Ensemble

Ingela Wigö Igheden

Område:
Skolsköterska
Kontakt:
ingela.wigoigheden@rytmus.se

Isabella Kihlstrom

Område:
Lärare
Kontakt:
isabella.kihlstrom@rytmus.se

Undervisar i: Svenska, Religion, Gymnasiearbete (UF)

Jörgen Sevebring

Område:
Lärare
Kontakt:
jorgen.sevebring@rytmus.se

Undervisar i: Gitarr, Bas, Ensemble med körsång, Estetisk kommunikation

Kevin Hosford

Område:
Lärare
Kontakt:
kevin.hosford@rytmus.se

Undervisar i: Sång

Lena Bergström

Område:

Biträdande rektor

Kontakt:
lena.bergstrom@rytmus.se

Undervisar i: Samhällskunskap, Tyska

Lena Rosenlund

Område:
Måltidsbiträde

Lina Danefors

Område:
Lärare
Kontakt:
lena.danefors@rytmus.se

Undervisar i: Matematik, Naturvetenskap

Madelen Veldre

Område:
Lärare
Kontakt:
madelen.veldre@rytmus.se

Undervisar i: Sång, Estetisk kommunikation

Malin Övrell

Område:
Lärare
Kontakt:
malin.ovrell@rytmus.se

Undervisar i: sång, ensemble, musikimprovisation

Marcus Persson

Område:
Lärare
Kontakt:
marcus.persson@academedia.se

Undervisar i: Engelska, Kulturhistoria
Intressen: Min vespa ifrån 1970-talet, trummor, böcker

Martin Thuvesson

Område:
rektor
Kontakt:
martin.thuvesson@rytmus.se

Mats Linde

Område:
Studiecoach
Kontakt:
mats.linde@rytmus.se

Mattias Forsvall

Område:
Lärare
Kontakt:
mattias.forsvall@rytmus.se

Undervisar i: Bas, Gehörs- och musiklära, Musikimprovisation

Per Berlin Englund

Område:
Lärare
Kontakt:
per.berlinenglund@rytmus.se

Undervisar i: Digitalt skapande, Gitarr, Ensemble, Arr/komp, Låtsnickeri
Intressen: Brasiliansk musik, resa och gitarrpedaler
Kuriosa: Har haft en låt med i Beverly Hills 90210

Shamir Zabbar

Område:
Lärare
Kontakt:
shamir.zabbar@rytmus.se

Undervisar i: Matematik, Idrott och hälsa

Tomas Kaminsi

Område:
Lärare
Kontakt:
tomas.kaminski@rytmus.se

Undervisar i: Engelska, Gymnasiearbete (UF)

Viktor Juul

Område:
Studiecoach
Kontakt:
viktor.juul@rytmus.se