PERSONAL

Anders Bergsten

Område:
Lärare
Kontakt:
anders.bergsten@rytmus.se

Undervisar i: Elbas

Björn Görrel

Område:
Lärare
Kontakt:
bjorn.gorrel@rytmus.se

Undervisar i bas

Brita Holmén

Område:
Lärare
Kontakt:
brita.holmen@rytmus.se

Undervisar i: Sång, Fiol och estetisk orientering
Kuriosa: Har bott i Havanna

Colm O´Connor

colm.occonnor@ga.rytmus.se

David Kidner

Område:
Lärare
Kontakt:
david.kidner@rytmus.se

Undervisar i: Historia och Samhällskunskap

David Levinsson

Område:
Lärare
Kontakt:
david.levinsson@rytmus.se

Undervisar i: Piano, Ljudteknik, Ensemble & Låtsnickeri

Tjänstledig HT16

Elin Johansson

Område:
Lärare
Kontakt:
elin.johansson@rytmus.se

Undervisar i: Sång

Emma Åkerblom

Område:
Lärare
Kontakt:
emma.akerblom@rytmus.se

Emma Prelog

Område:
Lärare
Kontakt:
emma.prelog@rytmus.se

Undervisar i:

Svenska och Engelska

Kuriosa:
Har besökt en apelsinodling i Iran.

Erik Bäckström

Lärare

E-post: erik.backstrom@ga.rytmus.se

Telefon: 031-652532

Fredrik Berglund

Område:
Lärare
Kontakt:
fredrik.berglund@rytmus.se

Undervisar i: Piano, Ensemble, Ljudteknik, GeMu, Kör, Sång
Kuriosa: Har duellerat med Håkan Hellström i pingis och besegrat världsettan Samsonov i bordtennis….

Fredrik Lidin

Område:
Lärare
Kontakt:
fredrik.lidin@rytmus.se

Undervisar i: Gitarr, Ensemble
Kuriosa: Har spelat in en sjungande Maorisk prinsessa.

Gustav Svedung

Område:
Lärare
Kontakt:
gustav.svedung@ga.rytmus.se

Undervisar i: Sång, Estetisk Kommunikation, Ensemble
Kuriosa: Har spelat på en Frank Zappafestival i Rostock, hoppat fallskärm och läst väderleksrapporten i radio utan att staka sig.

Håkan Järvå

Område:
Skolpsykolog
Kontakt:

073-51 33 500

Johan Håkansson

Område:
Musiklärare
Kontakt:
johan.hakansson@ga.rytmus.se

Undervisar i: Trummor, Ensemble
Kuriosa: Vann Musik Direkt-tävlingen 1988 som 11-åring

Johan Horner

Område:
Lärare
Kontakt:
johan.horner@rytmus.se

Undervisar i trummor

Johanna Johansson

Område:
Lärare
Kontakt:
johanna.johansson@rytmus.se

Jonas Pettersson

Område:

Kontakt:
jonas.pettersson@rytmus.se

Undervisar i: Sång, Ensemble, GeMu

Julia Gustafsson

Lärare

E-post: julia.gustafsson@ga.rytmus.se

Telefon: 031-652532

Karin Bergsten

karin.bergsten@ga.rytmus.se

Kristina Burman

Område:
Lärare
Kontakt:
kristina.burman@rytmus.se

Undervisar i svenska och engelska.

Lena Hermansson

Område:
Lärare
Kontakt:
lena.hermansson@rytmus.se

Undervisar i: Samhällskunskap och Historia

Linda Johansson

linda.johansson@ga.rytmus.se

Martin Hultén

Lärare i matematik och musik

E-post: martin.hulten@ga.rytmus.se

Telefon: 031-6252532

Max Flövik

Område:
Musiklärare
Kontakt:
max.flovik@ga.rytmus.se

Undervisar i: Gitarr

Michael Johnson

Område:
Lärare
Kontakt:
michael.johnson@rytmus.se

Undervisar i: Musikproduktion, Ensemble, Piano, Låtsnickeri
Kuriosa: Har hållit konsert för storpublik i Indien.

Niklas Odén

Område: Rektor

Kontakt:

0722-00 52 49

niklas.oden@rytmus.se

Ola Jansson

Område:
Lärare
Kontakt:
ola.jansson@rytmus.se

Undervisar i: GeMu, Ensemble
Kuriosa: Extremt flygintresserad som gillar att duscha varmt och länge

Oriana Pandzic

Kurator

Kontakt

oriana.pandzic@ga.rytmus.se

 

Per Boqvist

Område:
Lärare
Kontakt:
per.boqvist@rytmus.se

Undervisar i: GeMu, Ensemble, Piano, Digitalt skapande
Kuriosa: Har blivit stoppad av polisen i Ghana

Pontus Pohl

Område:

Kontakt:
pontus.pohl@rytmus.se

Undervisar i: Saxofon

Richard Hauer

Område:
Musiklärare
Kontakt:
richard.hauer@rytmus.se

Undervisar i: Gitarr, Ensemble
Kuriosa: Har tävlat höjdhopp mot Yannick Tregaro

Sara Lignell (tjänstledig)

Område:
Skoladministratör
Kontakt:
sara.lignell@rytmus.se

Sinikka Thörn

sinikka.thorn@ga.rytmus.se

Sofia My Fryklund

Område:
Musiklärare
Kontakt:
sofiamy.fryklund@rytmus.se

Undervisar i: Sång och Estetisk kommunikation

Sofie Nilsson

Administratör

E-post: administration.gbg@rytmus.se

Telefon: 031-652530

Therese Martinsson

Område:
Lärare
Kontakt:
therese.martinsson@rytmus.se

Undervisar i: Sång, Ensemble med Kör
Kuriosa: Havetälskare som var dum nog att hoppa från tian en gång.

Thomas Hellsten

Område:
Lärare
Kontakt:

Undervisar i: Piano, Ensemble, Estetisk orientering
Kuriosa: Har intet ont anande liftat med en smugglare i en segelbåt från Mexico till Kuba
Tjänstledig 2013-2014

Ulf Jansson

ulf.jansson@ga.rytmus.se

Veronica Dahlman

Område:

Kontakt:
veronica.dahlman@rytmus.se

Undervisar i: Sång

Viktor Olofsson

Område:
Lärare
Kontakt:
viktor.olofsson@rytmus.se

Undervisar i: Gitarr och Ensemble