PERSONAL

Anders Bergsten

Område:
Lärare
Kontakt:
anders.bergsten@ga.rytmus.se

Undervisar i Eventteknik

Björn Görrel

Område:
Lärare
Kontakt:
bjorn.gorrel@ga.rytmus.se

Undervisar i Bas, Ensemble och Gehörs- och musiklära.

Brita Turegård

Område:
Lärare
Kontakt:
brita.holmen@ga.rytmus.se

Undervisar i Sång och Estetisk kommunikation.
Kuriosa: Har bott i Havanna

Colm O´Connor

Område:

Lärare

Kontakt

colm.oconnor@ga.rytmus.se

Undervisar i engelska

David Kidner

Område:
Lärare
Kontakt:
david.kidner@ga.rytmus.se

Undervisar i Historia och Samhällskunskap

David Levinsson

Område:
Lärare
Kontakt:
david.levinsson@ga.rytmus.se

Undervisar i: Piano, Musikproduktion och Digitalt skapande.

 

Elin Johansson

Område:
Lärare
Kontakt:
elin.johansson@ga.rytmus.se

Undervisar i Sång och Ensemble.

Elina Alavinia

Område

Lärare

Kontakt

elina.alavinia@ga.rytmus.se 

Undervisar i religion och svenska

 

Emma Åkerblom

Område:
Lärare
Kontakt:
emma.akerblom@ga.rytmus.se

Undervisar i Idrott och Naturkunskap

Emma Prelog

Område:
Lärare
Kontakt:
emma.prelog@ga.rytmus.se

Undervisar i Svenska och Engelska

Kuriosa:
Har besökt en apelsinodling i Iran.

Erik Bäckström

Område:

Lärare

Kontakt

erik.backstrom@ga.rytmus.se

Undervisar i Ensemble, Estetisk kommunikation och Sång.

Fredrik Berglund

Område:
Lärare
Kontakt:
fredrik.berglund@ga.rytmus.se

Undervisar i Entreprenörskap, Arrangering och komposition, Ensemble och Körsång.
Kuriosa: Har duellerat med Håkan Hellström i pingis och besegrat världsettan Samsonov i bordtennis….

Fredrik Lidin

Område:
Lärare
Kontakt:
fredrik.lidin@ga.rytmus.se

Undervisar i: Gitarr, Ensemble och Musikimprovisation.
Kuriosa: Har spelat in en sjungande Maorisk prinsessa.

Gustav Svedung

Område:
Lärare
Kontakt:
gustav.svedung@ga.rytmus.se

Undervisar i: Sång och Arrangering och komposition.
Kuriosa: Har spelat på en Frank Zappafestival i Rostock, hoppat fallskärm och läst väderleksrapporten i radio utan att staka sig.

Håkan Järvå

Område:
Skolpsykolog
Kontakt:

073-51 33 500

Johan Håkansson

Område:
Lärare
Kontakt:
johan.hakansson@ga.rytmus.se

Undervisar i Trummor, Ensemble och Musikimprovisation.
Kuriosa: Vann Musik Direkt-tävlingen 1988 som 11-åring

Johan Horner

Område:
Lärare
Kontakt:
johan.horner@ga.rytmus.se

Undervisar i Trummor och Ensemble.

Jonas Pettersson

Område:

Lärare

Kontakt:
jonas.pettersson@ga.rytmus.se

Undervisar i: Sång, Ensemble, Gehörs- och Musiklära, Entreprenörskap och Musikimprovisation.

Julia Gustafsson

Område:

Lärare

Kontakt:

julia.gustafsson@ga.rytmus.se

Undervisar i Musikgrund, Musikproduktion, Estetisk kommunikation och ensemble.

Karin Bergsten

Område:

Lärare

Kontakt:

karin.bergsten@ga.rytmus.se

Undervisar i Religion, Historia och Samhällskunskap.

Kristina Burman

Område:
Lärare
Kontakt:
kristina.burman@ga.rytmus.se

Undervisar i svenska och engelska.

Lena Hermansson

Område:
Lärare
Kontakt:
lena.hermansson@rytmus.se

Undervisar i: Samhällskunskap och Historia

Linda Johansson

Område

Lärare

Kontakt

linda.johansson@ga.rytmus.se

Undervisar i Estetisk kommunikation, Ensemble och Sång.

Martin Hultén

Område:

Lärare

Kontakt

martin.hulten@ga.rytmus.se

Undervisar i matematik

Max Flövik

Område:
Lärare
Kontakt:
max.flovik@ga.rytmus.se

Undervisar i Gitarr, Bas och Musikgrund.

Michael Johnson

Område:
Lärare
Kontakt:
michael.johnson@ga.rytmus.se

Undervisar i Ensemble, Piano och Gehörs- och musiklära.
Kuriosa: Har hållit konsert för storpublik i Indien.

Niklas Odén

Område 

Rektor

Kontakt:

0722-00 52 49

niklas.oden@rytmus.se

Ola Jansson

Område:
Lärare
Kontakt:
ola.jansson@ga.rytmus.se

Undervisar i Gehörs- och musiklära samt Ensemble
Kuriosa: Extremt flygintresserad som gillar att duscha varmt och länge

Oriana Pandzic

Område

Kurator

Kontakt

oriana.pandzic@ga.rytmus.se

 

Per Boqvist

Område:
Lärare
Kontakt:
per.boqvist@ga.rytmus.se

Undervisar i: Konstarterna och samhället, Gehörs- och musiklära och Trummor.
Kuriosa: Har blivit stoppad av polisen i Ghana

Richard Hauer

Område:
Lärare
Kontakt:
richard.hauer@ga.rytmus.se

Undervisar i Gitarr.
Kuriosa: Har tävlat höjdhopp mot Yannick Tregaro

Sara Lyckevi

Område

Lärare

Kontakt

sara.lyckevi@ga.rytmus.se

Undervisar i Sång och Ensemble

Sinikka Thörn

Område

Lärare

Kontakt

sinikka.thorn@ga.rytmus.se

Undervisar i Ensemble, Sång och Musikimprovisation.

Sofia My Fryklund

Område:
Lärare
Kontakt:
sofiamy.fryklund@ga.rytmus.se

Undervisar i Sång.

Sofie Nilsson

Område

Administration

Kontakt

administration.gbg@rytmus.se

Telefon: 031-652530

Therese Martinsson

Område:
Lärare
Kontakt:
therese.martinsson@ga.rytmus.se

Undervisar i Sång.
Kuriosa: Havetälskare som var dum nog att hoppa från tian en gång.

Thomas Hellsten

Område:
Lärare
Kontakt:

thomas.hellsten@ga.rytmus.se

Undervisar i: Piano, Sång, Ensemble och Musikimprovisation
Kuriosa: Har intet ont anande liftat med en smugglare i en segelbåt från Mexico till Kuba

Ulf Jansson

Område

Skolvärd

Kontakt

ulf.jansson@ga.rytmus.se

Veronica Dahlman

Område:

Lärare

Kontakt:
veronica.dahlman@ga.rytmus.se

Undervisar i Sång och Estetisk kommunikation.

Viktor Olofsson

Område:
Lärare
Kontakt:
viktor.olofsson@ga.rytmus.se

Undervisar i Gitarr och Ensemble.